Stævner / Konkurrencer / Foredrag

                         
    TopCup og DressurCup 2017            Ullerup Køre- og Rideforening  
                         
Startnr. ID nr. NAVN KLUB VOG:B SPOR:B VOGN SPAND TopCup D klasse D progr Starttid  
27 144 Ole Mac Jørgensen DKS 130 150 Maraton 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3A 10.00  
1 25 Kurt Klindt DKS 150 170 Spider 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3*B HP2 10.10  
2 100 Bjarne Thor Christensen DKS 148 170 Spider 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3*B HP2 10.20  
3 143 Ole Buch Jensen DKS 150 170 Spider 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3*B HP2 10.30  
4 20 Hans-Henrik Nielsen UKR 149 170 Spider 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3*B HP2 10.40  
5 75 Lena Vabø BKF 126 148 Maratonvogn 2-sp Pony ABC2/2 ABC 2 7A 10.55  
                         
6 231 Henriette Bendorff    LFK 126 141 Tidaholm 1-sp Pony A SVÆR 7A  11.05  
7 6 Jørgen Høeg Andersen BKF 127 143 Maratonvogn 1-sp Pony A        
8 86 Kurt Haupt KEKF 127 148 Maratonvogn 1-sp Pony A        
                         
9 63 Hanne Månsson SSK 126 148 maratonvogn 1-sp P   MIDDEL 3A 11.20  
10 84 Frank Madsen DKS 128 148 Træningsvogn 1-sp Hest B MIDDEL 3A 11.30  
                         
11 110 Anne Pedersen SOK 126 148 Træningssulky 1-sp Pony B LET 3A 11.40  
12 190 Ruben Salquist LFK 125 148 Maratonvogn 1-sp Hest C LET 3A 11.50  
13 107 Charlotte Østergaard BKF 90 110 Sulky 1-sp Pony C        
    PAUSE                     
13 62 Helle Jespersen SKS 138 155 Spider  1-sp Pony ELITE ELITE 3* B HP1 12.15  
15 4 Ane Wieder DKS/UKR 138 155 Spider 1-sp Hest ELITE ELITE 3* B HP1 12.25  
16 186 Mie Mosegård Nielsen  DKS/UKR 138 155 spider 1-sp Hest ELITE ELITE 3*B HP1 12.35  
17 9 Liselotte Watson DKS 140 155 Spider 1-sp Hest ELITE ELITE 3* B HP1 12.45  
    FROKOST  KL 12.55 - 13.55                  
18 129 Bjarne Thor Christensen DKS 148 170 Spider 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3*B HP2 13.55  
19 192 Ole Buch Jensen  DKS 148 170 spider 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3*B HP2 14.05  
20 26 Ole H. Nielsen UKR 148 170 Pheaton 2-sp Hest ABC2/1        
21 225 Kurt Klindt DKS 150 170 Spider 2-sp Hest ABC2/1 ABC 2 3A 14.15  
                         
22 145 Hanne Månsson SSK 126 148 maratonvogn 1-sp Pony B        
23 97 Gert Frid DKS 126 148 Maratonvogn 1-sp Pony B        
24 125 Ruben Salquist LFK 125 148 Maratonvogn 1-sp Hest C LET 3A 14.25  
25 142 Tina Nielsen  DKS/UKR 138 155 Spider 1-sp Hest  ELITE         
26 31 Sille Bendorff LFK 126 148 Sulky 1-sp Pony junio 13 JUNIOR 3A 14.45  
                         
                         
                         
Tidsplan                      
kl. 08.30 Banerne er åbne  / Morgenkaffe dommere og officials                     
    Udlevering af vognnumre, måling af vogne, forspændingskontrol. m.v.      
    Kuske der ønsker det kan få hjælp af mentor            
    Sekretariat v/kørebanerne                  
                         
kl. 10.00    DressurCup og Top Cup                   
                         
kl. 15.30 Forventet  afslutning og præmieoverrækkelse              

 

 

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

09.01 | 12:47

Hej Karen
Træningen foregår i Kettinge i ridehallen hos Troels Jørgensen på bestemte dage
Send mig dine oplysninger: mail, telefon, adresse og hvilke heste

...
08.01 | 22:05

Ønsker medlemskab.
Hvor foregår træningerne med K Klindt

...
25.12 | 11:35
Forside har modtaget 3
01.04 | 09:29
Video Høstdage har modtaget 1
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE